İSTANBUL "FETİH" KUTLAMA ETKİNLİKLERİ

Siz yeter ki hayâl edin, biz gerçekleştirelim. Fotoğraf ve kartpostallarda gördüğünüz, televizyon ekranlarında severek izlediğiniz yerleri Azur Turizm&Organizasyon farkıyla siz de hissedebilirsiniz.

Güngören’de İstanbul’un fethinin 561. yıldönümü mehter takımının coşkulu gösterisi ve geleneksel tatlarla kutlandı.
Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin 561. yıldönümü Güngören’de, Mehter Takımı’nın coşkulu gösterisi ve geleneksel tatlarla kutlandı. Sabah saatlerinde menderes caddesinde başlayan kutlama programında, mehter takımı eşliğinde Güngören’de fetih yürüyüşü gerçekleştirildi. Mehteran takımının çaldığı marşlarla fethin coşkusunu yaşayan vatandaşlar, mehteran takımın gösterisine büyük ilgi ve alkışlarla karşılık verdi. Menderes Caddesinden başlayarak Güngören Belediyesi önüne kadar marşlarla gelen mehteran takımı, belediye önünde de mini konser verdi. Yürüyüş süresince ve Güngören Belediyesi önünde vatandaşlara geleneksel Osmanlı şerbeti ve helva ikram edildi.
Fethin 561. yıldönümüyle ilgili Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, “İstanbul’un fethi, yalnızca askeri bir zafer değil, tarihin akışını ve dünyada pek çok dengeyi değiştiren, bir çağ kapatıp yeni bir çağ açan, ‘Peygamber müjdesi’ olarak da nitelendirilen özel bir olay. Başta Fatih Sultan Mehmet Han olmak üzere, bize dünyanın en güzel şehrini emanet eden ecdadımızı rahmet ve şükranla yad ediyor, İstanbul’un fethinin 561. yılını kutluyorum” dedi.

Add comment