İç Anadolu Turları

Amasya Kral Kaya Mezarları Hazeranlar Konağı, Halıboyu Evleri, Çakallar Tepesi, Arkeoloji ve Mumyalar Müzesi, II. Beyazıt Külliyesi, Tokat Ballıca Mağarası ve Gökmedrese Taş Han gibi birbirinden değerli tarihi eserleri barındıran İç Anadolu turları, yaşadığınız topraklara karşı ilginizi bir kat daha artıracak.

Hattuşa, Anadolu’nun kalbinde UNESCO tarafında Dünya Kültür Mirası listesine alınmış ülkemizde 9 değerden biridir. Ballıca Mağarası, ikisi giriş katından yukarda, beşi giriş katı ile aşağısında olmak üzere birbirinden güzel yedi katlı bir mağara görünümündedir. Mağara içinde dikkat çekecek düzeyde solunum kolaylığı hissedilmektedir. Kral Kaya Mezarları; Helenistik Dönemde, Harşena Dağı’nın güney eteklerindeki kalker kayalara oyularak, anıtsal boyutta mezar odası olarak yapılmıştır. Antik Çağ yazarı Strabon, mezarların karallara ait olduğunu belirtmektedir. Bu ören yeri içerisinde 15. Yy. Osmanlı Dönemi’ne ait iki adet özel hamam yer almaktadır.


1.GÜN
23.30 İstanbul’dan Hareket
08 00 Amasya’ya Varış
09.30 Gezinin Başlaması
13.00 Öğle Yemeği
17.00 Otele Varış ve Yerleşme Otelde Akşam Yemeği
2.GÜN
07.30 Otelde Sabah Kahvaltısı
09.00 Otelden Ayrılma ve Gezinin Başlaması
13.00 Öğle Yemeği
17.30 Otele Varış ve Yerleşme Otelde Akşam Yemeği


Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Artı 1 Gece Konaklama
Ankara Gezisi


İç Anadolu gezilerinde Ankara gezileride yapılabilir. Alternatif tur programlar için lütfen arayınız.

GEZİLECEK YERLER

Amasya Kral Kaya Mezarları Hazeranlar Konağı Halıboyu Evleri Çakallar Tepesi Arkeoloji ve Mumyalar Müzesi II. Beyazıt Külliyesi Tokat Ballıca Mağarası Gökmedrese Taş Han

YOLCULUK ZAMANI

23.30 - 17.00 / 07.30 - 17.30

GÜZERGAH

Amasya - Tokat