Kapadokya Turları

Masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla dünyanın en büyüleyici atmosferlerinden birine sahip Nevşehir, insanlık tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Peri bacaları gibi ilginç jeolojik yapısının yanı sıra, kayalara oyulan yerleşim yerleri ile ender doğal ve kültürel merkezlerdendir. Kapadokya’yı kaplayan yumuşak tüfün kolayca oyulabilmesinden dolayı kayada yaşam biçimi nesiller boyunca devam etmiş, daha sonraki yüzyıllarda inzivaya çekilen keşişler için uygun ibadet yeri olmuştur.

Kapadokya, Yağmur ve rüzgarın şekil verdiği Güzel Atlar Ülkesi ... Masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla dünyanın en büyüleyici atmosferlerinden birine sahip Nevşehir, insanlık tarihi boyunca çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Peri bacaları gibi ilginç jeolojik yapısının yanı sıra, kayalara oyulan yerleşim yerleri ender doğal ve kültürel merkezlerdendir. Kapadokya’ yı kaplayan yumuşak tüfün kolayca oyulabilmesinden dolayı kayada yaşam biçimi nesiller boyunca devam etmiş, daha sonra ki yüzyıllarda inzivaya çekilen keşişler uygun ibadet yeri olmuştur.


1.GÜN
22.30 İstanbul’dan hareket.
08.00 Aksaray’a varış sabah kahvaltısı
10.00 Gezinin başlaması.
13.00 Öğle yemeği
17.00 Otele varış ve yerleşme otelde akşam yemeği.
2. GÜN:
07.30 Otelde sabah kahvaltısı.
09.00 Otelde ayrılma ve gezinin başlaması.
13.00 Öğle yemeği
18.00 Aksaray’da akşam yemeği
20.00 İstanbul’a hareket.
07.00 İstanbul’a varış.


Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Artı 1 Gecek Konaklama
Balonla Şehir Turu
Gece Programları


Kapadokya gezilerinde Kırşehir - Hacı Bektaş Veli Türbesi ve Konya Mevlana gezileri yapılabilir. Alternatif tur programları için tıklayınız.

GEZİLECEK YERLER

Uçhisar Kalesi , Güvercinlik Vadisi , Avanos çanak-çömlek atölyeleri , Derbent Vadisi ,Zelve vadisi , Ürgüp Açıkhava müzesi , Sinassos ( Mustafa paşa) , Asmalı Konak , Halı Atölyeleri , Derinkuyu Yer Altı Şehri , Narlıgöl Krater Gölü , Ihlara Vadisi

YOLCULUK ZAMANI

22.30 - 17.00 / 07.30 - 07.00

GÜZERGAH

Aksaray