Anasayfa > Turizm > Yurtiçi Turlar

Konya Turları

Konya, Birçok Medeniyetin İzlerini Taşıyan Mevlana Şehri...

İnsanlık tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olan tarih akışı içerisinde birçok medeniyetin izlerini bağrında taşıyan Konya, adeta bir müze şehir hüviyetindedir. Sayısız tarih, kültür ve doğa zenginliklerine sahip olan Konya, yetiştirdiği İslam büyükleri ile de tanınmaktadır. Konya tarih boyunca belli başlı yollar üzerinde yer almıştır. Tarihî İpek Yolu’ nun en önemli ticaret ve konaklama merkezlerinden birisi olmuştur. Hz. Mevlana Konya’nın sembolüdür. Hz. Mevlâna ölüm gününü yeniden doğuş günü olarak kabul ediyordu. O öldüğü zaman sevdiğine yani Allah’ a kavuşacaktı. Onun için Mevlâna ölüm gününe düğün günü veya gelin gecesi manasına gelen Şeb-i Arûs diyordu ve dostlarına ölümünün ardından ah vah edip ağlamayın diyerek vasiyet ediyordu.


22.30 İstanbul’dan Hareket.
01.00 İhtiyaç Molası (Bolu)
04.00 İhtiyaç Molası (Gölbaşı)
08.00 Konya’ya Varış ve Kahvaltı
09.00 Gezinin Başlaması 1.bölüm
13.00 Öğle Yemeği
14.00 Gezinin Başlaması 2. bölüm
19.00 Akşam yemeği
20.00 Sema Gösterisi
22.00 İstanbul’a Hareket
08.00 İstanbul’a Varış


Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Akşam Yemekleri
Artı 1 Gece Konaklama
Kapadokya Gezisi
Semah Gösterileri
Adana - Mersin Gezileri


Konya gezileri Kapadokya ve Antalya gezileriyle yapılabilir. Ayrıca gün sayısı artırılıarak Adana ve Mersin gezileri yapılabilir. Alternatif tur programları için lütfen arayınız.
Göller Yöresi Gezisi

GEZİLECEK YERLER

Konya Şehir Turu Mevlana Camii ve Türbesi Alaaddin Tepesi İnce Minare Şems-i Tebrizi Türbesi Meram Bağları Alaaddin Camisi

YOLCULUK ZAMANI

22 30 - 08 00

GÜZERGAH

Bolu, Gölbaşı, Konya

Add comment